Punamere jõulusurf

Et nüüd jõulude ja aastavahetuse vahele sattus 2 nädalane auk töökohustustest, siis igavusest hullumise vältimiseks tekkis kindel plaan ronida lumelaua otsast ka vahelduseks surfilaua peale ning seda siis soovitavalt sortsides :)

Planeerimisele väga aega ei kulutanud ning nädalaseks soodsaks sihtkohaks tundus mõistlik siirduda punase mere Egipti rannikualale. Esialgu oli plaaniks Marsa Alam, kuid siiski tundus parem minna kindla peale välja El Gouna loherandades.

Kuna just lõppesid lumereisid ja osa tiimist suundumas kohe-kohe üle ilma laiali ning samuti jõuluaeg siis joovastavalt suurt reisihuvi kaaskonna poolt välja ei näidatud. Plaanile siiski see kriipsu peale ei tõmmanud ja pakkisime kaksi prouaga kotid ja suundusime 20 dets varahommikul lennujaama. Seal aga üllatusena kohtasin juhuslikult tuttavaid, kel samuti plaan tuult ja päikest nautima, kuid elupaigaks Hurghada. Seega siis kujunes reisiseltskonnaks 8 liiget, kellest 2 kitesurfarit, 2 purilaudurit ja 4 päevitajat.

Kohale jõudsime pealelõunal ning õhtupoolik möödus niisama kohaga tutvudes ning ümbruskonda uurides. Järgmisel päeval tuult ei olnud ning läksime niisama El Gouna popimat Mangroovy RedSeaZone ja Buzzha Beach kiterandasid üle kaema. Olud tundusid väga kenad ning kuna järgmisteks päevadeks lubas kena tuult, siis erutus aina kasvas :) Kuna kohapeal on ka maailmatasemel golfiväljak ja harjutusplats, siis tagusin ka ajaviiteks harjutusplatsil golfi – plaanis ju järgmisel hooajal ka roheline kaart teha ja tuulevaikuses ajaviiteks tegelema hakata.

Ok, kolmandal päeval siis tuli tuul ja hommikul kohe randa. Teised tulid ka Hurghadast kohale ning sai päev läbi triibutada ja oma roostes sõiduoskusi veidi lihvida.

Järgmisel päeval tekkis mõte tripata Hurghada lahe keskel olevale väikesaarele, kus väga ühtlane tuul ning korallidevabad pikad liivapõhjaga sõiduspotid.
Hommikul kohe taksiga linna ja SeaGulli hotelli tagant kohaliku surfikunni kaudu paadiga saarele. Surfivõimalused paistsid super ning tuli käbe kama üles rigada. Flätis sai hästi veiki-stiili karata ja tuule tõustes tekkisid ka mingid väiksemad murdlained mida vahelduseks traageldada. Kuna pimedaks läheb suht järsku, siis jäime omadega veidi hiljapeale ja tagasisõit oli väga märg ja külm. Selle leevenduseks saime aga kohe reisukaaslaste pessa sooja dušši alla ja mõned kõvemad klõmakad viskit.

Järgmiseks päevaks oli uus plaan minna Soma Bay laguuni kaema, kus mõnda aega tagasi veetsid aega Team Spinnersi kamp ning kiitis väga. Saigi jõululaupäeva hommikul uuesti siht linna poole võetud, kuna see spot jääb üles põhja suunas. Võtsime ühe kohaliku taksobussi ja sõitsime sihtkoha poole, mis 50km kaugusel linnast. Mõne aja pärast jõudsime kohale ning nägime sisuliselt kõrbe kohal lohesid üleval, lähemale aga sõites avanes kena lahesopp, kus täiesti flätt ja jällegi head tingimused surfiks. Kohalikus surfiklubis tuli end regada ning läks jälle sõiduks. Kuna oli vaiksem maatuul, siis oli veidi auklik ning vahepeal pidi päris kõvasti roolima 10.5 ruudusega. Koos vahepausidega sai kenasti jälle päev õhtusse. Kuna oli jõululaupäeva õhtu, siis tekkis ühine plaan seda koos tähistada sööma ja joomaga. Kohaks valisime rahvusvahelise Hard Rock Cafe ning seal möödus aeg hilisõhtuni.

Järgmisel päeval oli hommikul tuult vähe. Pealelõunal läksime Buzzha Beachi ootele, kuna oli lootust et nagu ikka tõstab õhtupoole. Seda tegigi ning sai poolteist tundi kenasti kirja.

Viimasel päeval läksime El Gounas oma hotelli lähedale Mövenpicki kiteranda. See pole nii hea kui Mangroovy ehk Buzzha beachil, kuid asja uurides oli suund päris hea ning vahelduseks sai uues kohas proovida. Sõita sai jälle mitu tundi, kuid vahepeal ikka pidi kõvasti roolima ka.

Kokkuvõttes oli kena surfitripp, kus nädalast sai sõita 5 päeva. Konksust väljas rippumisest olid käed põlvini veninud, kuid samas oleks ikka veel tahtnud edasi surfata – mis teha kui ikka nii meeldib.

Kohalikega rääkides kiideti väga Marsa Alami, mis pidi ka väga super koht olema. Järgmine kord kui sinnapoole asja, siis võiks lähemalt uurida, kuda on.

Viskasin ka tripist mõned klõpsud üles (krt, impordib jah täitsa lambist segamini – ehk mingi workaround kuskil foorumis selle kohta kirjeldatud)

Kõigile aga head vana aasta lõppu ja uue juba võtame koos vastu loomapere keskis ;)

10 thoughts on “Punamere jõulusurf